20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Yayıncılığın Tarihi

Yayıncılığın altın çağına tanıklık etmek, sadece bir gözlemci olmaktan öte bir deneyimdir. Bu kitap, Richard Charkin’in kaleminden son 50 yılda kitap yayıncılığının değişen dinamiklerine ışık tutuyor. Yayıncılık dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Charkin, Uluslararası Yayıncılar Birliği’nin eski başkanı ve Oxford Üniversitesi, Bloomsbury, Macmillan Yayınları gibi prestijli yayınevlerinde üst düzey yöneticilik yapmış duayen bir isim.

Okuyucu alışkanlıkları nasıl dönüştü? Dijitalleşme yayıncılık dünyasını ve kitapları nasıl etkiledi? Akademik dergiler ve bilimsel yayınlar değişim sürecini nasıl tetikledi? Bu ve benzeri sorulara kişisel hikayelerle yanıt aramaya çalışan eser, sadece yayıncılığın bir tarihçesini değil, sektörün geleceğine dair yeni perspektiflerini de sunuyor.

Sürükleyici, açık fikirli, kapsamlı ve çok öğretici bir çalışma. Yazarlığa, okurluğa, kitaplara ve yayıncılığa ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir kaynak.

 ***

Yayıncılığın Tarihi artık yayıncılık dünyasına yeni girenler için zorunlu bir metin haline gelmeli. O kadar iyi.

Sir Tim Waterstone (Waterstone kitabevleri zincirinin kurucusu)

Çok keyif aldım. Bir anı kitabından çok daha fazlası, gerçek bir yayıncılık tarihi, sektördeki herkesin ve dahası yayıncılıkla ilgilenen herkesin, özellikle de yazarların ve yazar adaylarının ilgisini çekecek bir kitap.

Bob Campbell (Blackwell Scientific'in eski başkanı)

Kitap, çalıştığı yayıncılara, sektöre ve karşılaştığı pek çok renkli karaktere dair bir tur sunuyor. Lord Archer'dan Harry Potter'a, tüm hikayeler burada ve Richard'ın kendine özgü yetenekli sesiyle anlatılıyor. Bayıldım!

John Sargent (Macmillan ABD'nin eski CEO'su)

Richard Charkin profesyonellerin profesyoneli ve hiç kimse kitap ticaretini bu kadar iyi bilemez.

Jeffrey Archer

 #yayıncılık #kitaplar #dijitaldevrim #okurluk #otobiyografi

Yayın Tarihi: 04.06.2024
ISBN: 9786259472409
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 240
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm

Nokta Kitap, İLKE İlim Kültür ve Eğitim Vakfı'nın markasıdır.


Adres Sultantepe Mh. Cumhuriyet Cd. No: 39/1 Fıstıkağacı İş Merkezi, Üsküdar, İstanbul


© Copyright 2022. Bütün Hakları Saklıdır.